szybka pozyczka

Kobieta Idealna

4 listopada 2019
godz. 19:00
sala widowiskowa DOK
 
bilety w cenie 65 zł do nabycia w sekretariacie DOK /ul. Kolejowa 29/
 

 
Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem?    Pewnego dnia w życiu małżeńskiego duetu pojawia się dwóch braci. Modest jest lekarzem medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość? Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów. Który z nich skrywa tajemnicę? A gdyby pewnego dnia Twoja ciotka umarła i zapisała Ci w spadku siedemdziesiąt milionów dolarów? Mecenas Gerard musi skontaktować się z Gretą, żeby przekazać jej spadek. Od tej chwili gra idzie o najwyższą stawkę. Albert przypadkowo odbiera telefon od mecenasa i wymyśla plan akcji , żeby jako Greta przejąć spadek. Nie spodziewa się, że mecenas już dokładnie wszystko zaplanował aby wyłudzić majątek. Kto ostatecznie wpadnie w czyją pułapkę i kto okaże się mistrzem blefu? Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje? Znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia? Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach. Niezrównany popis aktorski. Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości. Czy kobieta idealna istnieje? Świetna komedia, ale chyba zbyt optymistyczna.
 

Spektakl w ramach programu Teatr Polska - Wyzwolenia

Wyzwolenia

 30.10.2019 | 18:00 | Aula Liceum Ogólnokształcącego (Wilcza 10) | wstęp wolny 

 OPIS SPEKTAKLU


Spektakl, który, wychodząc od monumentalnej wizji Stanisława Wyspiańskiego, próbuje postawić na nowo pytanie o to, co znaczy dziś być Polakiem. Rezygnując z patosu właściwego oryginałowi, twórcy przenoszą akcję z „narodowej sceny” w cztery ściany zwykłego polskiego mieszkania.
Starają się na różne sposoby przyjrzeć kondycji współczesnego rodaka, dotykając bolesnych miejsc naszej historii i spornych punktów współczesności. Pozostają wierni strukturze dramatu Wyspiańskiego, ale wypełniają ją nowymi, aktualnymi treściami, ożywiają w sposób czytelny i atrakcyjny dla współczesnego widza. Czynią z tej narodowo-osobistej duchowej wiwisekcji czy kłótni o Polskę błyskotliwe teatralne show, ze śpiewem, tańcami i (często gorzkim) humorem, nie odbierając jednocześnie głębi i powagi poruszanym na scenie kwestiom.
  
INFORMACJE

czas trwania:90 minut

grupa wiekowa:młodzież i dorośli

scenografia:Andrzej Witkowski

choreografia:-

muzyka:Paweł Czepułkowski i Michał Litwiniec

dramaturgia:-

data premiery:16 marca 2019

miejsce premiery:Scena Gadzickiego Teatr im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

  
 
 

 

 
 

Spektakl w ramach programu Teatr Polska - Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium

Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium

 11.11.2019 | 19:00 | Sala widowiskowa DOK | wstęp wolny 

 OPIS SPEKTAKLU


"Gdyby próbować jednym zdaniem ująć o czym jest przedstawienie Królowie Strzelców, to można by powiedzieć, że o polityce i sporcie. Chociaż może w odwrotnej kolejności, o sporcie i polityce. Tylko, to nie do końca prawda. Sport w zetknięciu z polityką ma wyjątkową moc tworzenia mitów. Tak było zawsze. Obie te dziedziny ludzkiej aktywności były ze sobą splecione, wręcz nierozerwalnie. Mowa tu oczywiście o sporcie wyczynowym, zawodowym. Sportowcy wygrywając stawali się z miejsca bohaterami narodowymi – tak było na igrzyskach rozgrywanych w starożytnej Olimpii. I nie miało znaczenia, że pojęcie narodu było wówczas zupełnie inne. Igrzyska greckie były nie tylko świętem sportowym i religijnym, były też wydarzeniem politycznym, w końcu ogłaszany był pokój olimpijski, zaprzestawano wojen. (…) Spektakl Królowie Strzelców to przedstawienie o polityce i sporcie, ale nie z punktu widzenia ideologii, władzy, państw. To historie ludzkie, dramaty sportowców, którzy znaleźli się w określonym czasie i określonej sytuacji politycznej, ideologicznej i ponoszą tego konsekwencje”.

Piotr Rowicki – dramaturg i autor tekstu sztuki „Królowie Strzelców”.

Spektakl, którego inspiracją staje się książka Zbigniewa Rokity, jest pretekstem do rozmowy na temat nierozerwalnie ze sobą splecionych – sportu i polityki. Sportowe emocje pozwalają zarówno zawładnąć masami, jak i zostać przez nie pozbawionym władzy... To sport staje się bronią w walce o wolność. Ale równie dobrze może być on narzędziem, z pomocą którego umacnia się prestiż i siłę państw autorytarnych, imperialnych, czy totalitarnych.

Spektakl nominowany był do ZŁOTYCH MASEK w kategorii Najlepszy spektakl
  
INFORMACJE

czas trwania:100 minut

grupa wiekowa:młodzież i dorośli

scenografia:Grupa Mixer

choreografia:Aneta Jankowska

muzyka:Opracowanie muzyczne - Piotr Ratajczak

data premiery:1 grudnia 2018

miejsce premiery:Teatr Nowy w Zabrzu

 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
28
Date : 28 October 2019
29
Date : 29 October 2019
31

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.