szybka pozyczka

Koncert zespołu WitaM z Białorusi

Wokalno-instrumentalny zespół "WitaM" z Mińska (Białoruś) powstał w 2012r.
Zespół należy do Związku Polaków na Białorusi i Klubu miłośników kultury Polskiej w Mińsku.
W skład zespołu wchodzi 3 artysta-muzyki z wyższym muzycznym wykształceniem. Wszyscy członkowie zespołu mają polskie, rodzinne korzenie.
Podczas koncertu śpiewamy piosenki polskie, białoruskie, utwory ludowe, polskie pieśni historyczne oraz pieśni religijne. Wszystkie najczęściej zaczerpnięte z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy. Nasz koncert wzbogacamy naszymi kompozycjami i polskimi „Złotymi przebojami z ubiegłego wieku..."
Zespół" WitaM" w 2012-2018 roku występował na Kresowych festiwalach w Polsce(Wrocław, Legnica, Głogów, Zielona Góra, Mrągowo)
W Sierpniu 2013 zespół zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym konkursie w Przedbórze, gdzie wykonał utwory na wierszy Marii Konopnickiej i muzyku Mariny Towarnickiej. Marina Towarnicka jest autorem ponad 30 utworów w języku polskim.
Solistka zespołu Nadzieja Bronska zdobyła 1 nagrodę na Festiwalu im.Anny German "Tańczące Eurydyki" i w Zielonej Górze w 2007 roku.
Z 2012 roku - kierownik zespołu Marina Towarnicka prowadzi i organizuje na Białorusi Festiwal piosenki Anny German "EURYDYKA" i Festiwal kultur "Rakowski Fest" ,od 2018 roku jest Prezesem Rady polskich organizacji samodzielnie zarejestrowanych na Białorusi i prezesem Klubu miłośników kultury Polskiej w Mińsku.

Pozdrawiam serdecznie

Marina Towarnicka

Koncert odbędzie się 3 maja 2019r. o godzinie 17:00 w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.

Od godziny 16:00 zapraszamy na darmowe zamki dmuchane oraz animacje dla najmłodszych.

 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.