szybka pozyczka

Yaga Kowalik - Piaf Greco Aznavour

 
"Yaga Kowalik w repertuarze ...PIAF GRECO AZNAVOUR".
 
Koncert ten to prezentacja najbardziej znanych przebojów z repertuaru trójki niezwykłych interpretatorów klasyki piosenki francuskiej.
Yaga Kowalik związana jest artystycznie z Francją gdzie artystka nagrała płytę,którą słuchacze mają możliwość nabyć przy okazji koncertu.
 
Na scenie obok artystki występuje wybitny akordeonista po Konserwatorium w Kijowie -
Walentyn Dubrowskij.
 
Koncert odbędzie się 25 maja 2019 r. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury (ul. Kolejowa 29),
wstęp jest bezpłatny

 

Koncert zespołu WitaM z Białorusi

Wokalno-instrumentalny zespół "WitaM" z Mińska (Białoruś) powstał w 2012r.
Zespół należy do Związku Polaków na Białorusi i Klubu miłośników kultury Polskiej w Mińsku.
W skład zespołu wchodzi 3 artysta-muzyki z wyższym muzycznym wykształceniem. Wszyscy członkowie zespołu mają polskie, rodzinne korzenie.
Podczas koncertu śpiewamy piosenki polskie, białoruskie, utwory ludowe, polskie pieśni historyczne oraz pieśni religijne. Wszystkie najczęściej zaczerpnięte z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy. Nasz koncert wzbogacamy naszymi kompozycjami i polskimi „Złotymi przebojami z ubiegłego wieku..."
Zespół" WitaM" w 2012-2018 roku występował na Kresowych festiwalach w Polsce(Wrocław, Legnica, Głogów, Zielona Góra, Mrągowo)
W Sierpniu 2013 zespół zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym konkursie w Przedbórze, gdzie wykonał utwory na wierszy Marii Konopnickiej i muzyku Mariny Towarnickiej. Marina Towarnicka jest autorem ponad 30 utworów w języku polskim.
Solistka zespołu Nadzieja Bronska zdobyła 1 nagrodę na Festiwalu im.Anny German "Tańczące Eurydyki" i w Zielonej Górze w 2007 roku.
Z 2012 roku - kierownik zespołu Marina Towarnicka prowadzi i organizuje na Białorusi Festiwal piosenki Anny German "EURYDYKA" i Festiwal kultur "Rakowski Fest" ,od 2018 roku jest Prezesem Rady polskich organizacji samodzielnie zarejestrowanych na Białorusi i prezesem Klubu miłośników kultury Polskiej w Mińsku.

Pozdrawiam serdecznie

Marina Towarnicka

Koncert odbędzie się 3 maja 2019r. o godzinie 17:00 w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.

Od godziny 16:00 zapraszamy na darmowe zamki dmuchane oraz animacje dla najmłodszych.

 

Koncert Chóru Filharmonii z Houston

 9 czerwca 2019r. o godzinie 18:40 w Kościele pw. NMP Królowej Polski odbędzie się koncert Chóru Filharmonii z Houston, pod batutą Betsy Cook Weber. W programie pieśni spirituals. 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia: