szybka pozyczka

PEGAZIK - wyniki

Dnia 15 lutego  2018 r. o godz. 9.00 w  Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbył się eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. W konkursie prezentowali się recytatorzy Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym.

Jury w składzie :

Jarosław Paczkowski  –aktor Wrocławskiego Teatru dla dzieci

Natalia Kacprzak -  Instruktor DOK

Jarosław Iskra – Instruktor DOK

oceniając uczestników konkursu brali pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, kulturę słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości uczestnika). W kategorii „ młodsi” i  „starsi” uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Do etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” awansowali:

Kategoria Młodsi 

  1. Maja Kasprzak ( SP 6 )
  2. Milena Oparska ( SP 5 )
  3. Oskar Urbański ( SP 5 )
  4. Sara Liczberska ( SP 5 )
  5. Filip Kowalski ( SP 5 )

 Kategoria Starsi 

  1. Dominika Tomczak ( SP 6 )
  2. Adrianna Szaszkiewicz ( SP 6 )
  3. Weronika Woźniak ( SP 5 )

 

Finalistom etapu gminnego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10-lecie kabaretu NOWAKI

Ta przygoda trwa już 10 lat! Kabaret Nowaki dokładnie od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu. Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni bohaterowie w absolutnie zaskakujących sytuacjach - pani Krystyna i Martynka, a także inne nieznane jeszcze wcielenia Ady Borek. Wraz z Kamilem Pirógiem i Tomkiem Marciniakiem w premierowym programie pokażą wszystkie kabaretowe oblicza, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają Nowaków na wylot.
Przeżyj kabaretowy koniec świata! Przez niemal dwie godziny Śmiechokalipsy na scenie Nowaki z siłą Commando, przebojowym urokiem Lary Croft i błyskotliwą mądrością Indiany Jonesa zabiorą Was z nieznane dotąd rejony rozrywki. To zupełnie nowa era kabaretu, w której Nowaki wyznaczą najlepsze standardy. Weź udział w niezwykłej kabaretowej podróży u boku mistrzów żartu.

opis: www.kabaretowebilety.pl

Data: 9 marca 2018r.

Godzina: 17:00

Miejsce: sala widowiskowa DOK ul. Kolejowa 29

Bilety w cenie: 50 zł i 40 zł balkon do nabycia w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury oraz w internecie na stronie www.kabaretowebilety.pl

 

Konkurs na Najbogatszy w Tradycję Stół Wielkanocny

Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Naszym corocznym konkursie na "Najbogatszy w tradycje stół Wielkanocny"!

Odbędzie się on w Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. w sali kameralnej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy zobowiązani są zgłosić udział w konkursie do 16 marca 2018r. w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury w Brzegu Dolnym przy ul. Kolejowej 29 osobiście lub telefonicznie pod numerem: 71 319 52 52

Regulamin dla chętnych do wzięcia udziału w konkursie znajduje się poniżej, wystarczy kliknąć w zamieszczony obrazek :)

DOK doceniony przez WOŚP

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy certyfikat w podziękowaniu za wszystkie finały WOŚP zorganizowane w Brzegu Dolnym.

„Za niezwykłą przyjaźń i energię, którą od Was otrzymaliśmy w czasie finałów” – napisano w uzasadnieniu. Wraz z certyfikatem nadesłano pamiątkowy medal, wybity z okazji 25. rocznicy istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Nasze styczniowe granie wspiera polską medycynę i ratuje zdrowie i życie najmniejszych pacjentów
i seniorów – przypomina Jerzy Owsiak. – Dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu możemy, w zgodzie z najwyższymi standardami, realizować ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne. Dziękujemy drodzy przyjaciele! Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Brzeg Dolny wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 24 lat. W tym roku nasi wolontariusze zebrali rekordową sumę 35.753,12 złotych.

mw

 

 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

 

Nasze sekcje:

BIP