szybka pozyczka

Nabór wolontariuszy na WOŚP!

Nabór wolontariuszy WOŚP! 

Przyjdź i odbierz lub pobierz ankietę wolontariusza, wypełnij ją i dostarcz do Sztabu wraz ze zdjęciem legitymacyjnym.

Zdjęcie wolontariusza można dostarczyć w pliku .jpg ale nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli (najlepiej zdjęcie legitymacyjne).

Ankiety można składać drogą mailową na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.lub osobiście w sekretariacie DOK ul. Kolejowa 29.

Lub zapisz się on-line poprzez stronę www.wolontariusze.wosp.org.pl

 

 

Premiera książki oraz film poświęcony 20. rocznicy powodzi z 1997r.

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury i Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza zapraszają na dolnobrzeską premierę książki oraz filmu poświęconego 20. rocznicy powodzi z 1997 r. Publikacja „Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź” oraz dołączony do niej film są efektem całorocznego projektu kulturalnego działającego na Dolnym Śląsku w 2017 r.

Data: 14 grudnia, godz. 18.00. Miejsce: Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, Kolejowa 29 sala kameralna.

O projekcie:

W 2017 roku realizatorzy projektu odwiedzili kilkanaście dolnośląskich miejscowości, w których realizowali badania terenowe, spotykali się z mieszkańcami i gromadzili materiały audiowizualne. Bielawa, Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Głogów, Jeszkowice, Kamieniec Wrocławski, Kłodzko, Legnica, Łany, Nowa Ruda, Pieszyce, Rzeczyca, Ścinawa, Świdnica, Świebodzice, Wrocław. W większości z tych miejsc byli wielokrotnie.

Działano nie tylko statycznie, ale również w ruchu, np. w pociągach Kolei Dolnośląskich, gdzie na wybranych trasach odbywała się zbiórka wspomnień dotyczących powodzi i nagrywano wywiady z pasażerami, zamieniając ich podróże w coś więcej, niż tylko przemieszczanie się pomiędzy stacjami. W 37 filiach Miejskiej Biblioteki we Wrocławiu umieszczono pojemniki na wspomnienia, do których przez wiele tygodni każdy mógł przekazać swoje własne powodziowe „pamiętam, że…”.

Eseje, dziesiątki wspomnień, trzy dzienniki, reportaż, opowiadanie, scenariusz filmowy, wywiad, grafiki, archiwalne zdjęcia, fotoreportaż – tak o powodzi z 1997 r. jeszcze nie opowiadano.

Organizacja: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, realizacja: Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza.

Wstęp wolny.

VI Festiwal Bożonarodzeniowy u Ossolińczyków

Serdecznie zapraszamy na VI Festiwal Bożonarodzeniowy u Ossolińczyków! 

17 grudnia 2017r. (Niedziela), godzina 14:00

Powiatowy Zespół Szkół (ul. Wilcza 10)

Wystąpią:

- Uczniowie z dolnobrzeskich szkół w tym organizatorzy z Przedstawieniem Bożonarodzeniowym

Zaśpiewają: 

- dziecięco-młodzieżowa sekcja wokalna z Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury

- Piotr Olszewski z zespołem

- Ossolińczycy i absolwenci

Swoje wyroby zaprezentują m.in.:

- Integracyjny Klub Międzypokoleniowy z Brzegu Dolnego

- Maria Stocka

- Fundacja "Złote Psy"

- Ossolińczycy

Do tego moc atrakcji w postaci:

- Kącika zabaw dla dzieci

- Małych warsztatów artystycznych

- Zdjęć ze świątecznymi bohaterami

- Kawiarenki z domowym ciastem i pyszną kawą

 

 

Bal Sylwestrowy

Serdecznie zapraszamy na Bal Sylwestrowy 2017/2018.

Data: 31.12.2017r.

start godz. 20:00

Cena biletu: 90 zł od osoby

konsumpcja własna

Zagra dla Państwa zespół "Orkany"

Więcej informacji pod nr tel. 71 319 52 52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

10-lecie kabaretu NOWAKI

Ta przygoda trwa już 10 lat! Kabaret Nowaki dokładnie od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu. Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni bohaterowie w absolutnie zaskakujących sytuacjach - pani Krystyna i Martynka, a także inne nieznane jeszcze wcielenia Ady Borek. Wraz z Kamilem Pirógiem i Tomkiem Marciniakiem w premierowym programie pokażą wszystkie kabaretowe oblicza, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają Nowaków na wylot.
Przeżyj kabaretowy koniec świata! Przez niemal dwie godziny Śmiechokalipsy na scenie Nowaki z siłą Commando, przebojowym urokiem Lary Croft i błyskotliwą mądrością Indiany Jonesa zabiorą Was z nieznane dotąd rejony rozrywki. To zupełnie nowa era kabaretu, w której Nowaki wyznaczą najlepsze standardy. Weź udział w niezwykłej kabaretowej podróży u boku mistrzów żartu.

opis: www.kabaretowebilety.pl

Data: 9 marca 2018r.

Godzina: 17:00

Miejsce: sala widowiskowa DOK ul. Kolejowa 29

Bilety w cenie: 50 zł i 40 zł balkon do nabycia w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury oraz w internecie na stronie www.kabaretowebilety.pl

 

Uwięzieni w kinie - Escape Room

Relaks i odpoczynek w kinie? Tym razem coś poszło nie tak. Z bólem głowy budzisz się w ponurych lochach przykuty łańcuchami. Rozglądając się dookoła zaczynasz zdawać sobie sprawę z zaistniałej sytuacji. Zostałeś porwany. Czy uda Ci się wydostać? A może zostaniesz kolejną zaginioną ofiarą, o której będzie rozpisywała się Panorama? Masz 60 minut zanim bezlitosny operator kina wróci.

Ilość graczy: 2-5

Ograniczenia wiekowe: 15+

Czas gry: 1h

Cena: 60zł od grupy

Poziom: początkujący

 

Miejsce: Dolnobrzeski Ośrodek Kultury

Informacja i rezerwacja pod nr telefonu 71 319 52 52

DOK doceniony przez WOŚP

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy certyfikat w podziękowaniu za wszystkie finały WOŚP zorganizowane w Brzegu Dolnym.

„Za niezwykłą przyjaźń i energię, którą od Was otrzymaliśmy w czasie finałów” – napisano w uzasadnieniu. Wraz z certyfikatem nadesłano pamiątkowy medal, wybity z okazji 25. rocznicy istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Nasze styczniowe granie wspiera polską medycynę i ratuje zdrowie i życie najmniejszych pacjentów
i seniorów – przypomina Jerzy Owsiak. – Dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu możemy, w zgodzie z najwyższymi standardami, realizować ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne. Dziękujemy drodzy przyjaciele! Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Brzeg Dolny wspiera Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 24 lat. W tym roku nasi wolontariusze zebrali rekordową sumę 35.753,12 złotych.

mw

 

 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

 

Nasze sekcje:

BIP