szybka pozyczka

PEGAZIK - wyniki

Dnia 15 lutego  2018 r. o godz. 9.00 w  Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbył się eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. W konkursie prezentowali się recytatorzy Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym.

Jury w składzie :

Jarosław Paczkowski  –aktor Wrocławskiego Teatru dla dzieci

Natalia Kacprzak -  Instruktor DOK

Jarosław Iskra – Instruktor DOK

oceniając uczestników konkursu brali pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, kulturę słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości uczestnika). W kategorii „ młodsi” i  „starsi” uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Do etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” awansowali:

Kategoria Młodsi 

  1. Maja Kasprzak ( SP 6 )
  2. Milena Oparska ( SP 5 )
  3. Oskar Urbański ( SP 5 )
  4. Sara Liczberska ( SP 5 )
  5. Filip Kowalski ( SP 5 )

 Kategoria Starsi 

  1. Dominika Tomczak ( SP 6 )
  2. Adrianna Szaszkiewicz ( SP 6 )
  3. Weronika Woźniak ( SP 5 )

 

Finalistom etapu gminnego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs na Najbogatszy w Tradycję Stół Wielkanocny

Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Naszym corocznym konkursie na "Najbogatszy w tradycje stół Wielkanocny"!

Odbędzie się on w Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. w sali kameralnej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy zobowiązani są zgłosić udział w konkursie do 16 marca 2018r. w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury w Brzegu Dolnym przy ul. Kolejowej 29 osobiście lub telefonicznie pod numerem: 71 319 52 52

Regulamin dla chętnych do wzięcia udziału w konkursie znajduje się poniżej, wystarczy kliknąć w zamieszczony obrazek :)

Koncert zespołu Nazareth!

INFORMUJEMY, ŻE KONCERT ZESPOŁU NAZARETH POCZĄTKOWO ZAPLANOWANY W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ IM. A. GRUBBY, UL. WILCZA 8 ZOSTAJE PRZENIESIONY DO DOLNOBRZESKIEGO OŚRODKA KULTURY, UL. KOLEJOWA 29.

NAZARETH W BRZEGU DOLNYM!

6 KWIETNIA, GODZ. 19:00, DOLNOBRZESKI OŚRODEK KULTURY

Nazareth to zespół dobrze znany starszemu pokoleniu miłośników rocka. Powstał w 1968 roku w Dunfermline pod nazwą Shadettes, którą wkrótce zmienił na Nazareth. Po pierwszych dwóch albumach, w których styl grupy nie był jeszcze określony i wahał się pomiędzy hardrockiem i rock'n'rollem, zespół miał problemy z uznaniem producentów i odbiorców. Do produkcji trzeciego albumu, Razamanaz, został zaproszony basista Deep Purple Roger Glover. Od tego momentu dla grupy zaczęły się czasy największej świetności, a płyty Razamanaz i Loud 'n' Proud z 1973 roku wyniosły Nazareth na szczyty list przebojów na zachodzie Europy. Wydany w 1975 roku album Hair of the Dog przyniósł zespołowi uznanie na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Kolejną falę popularności zespół odnotował na początku lat 80. po sukcesach płyt The Fool Circle oraz 2XS. W sierpniu 2013 roku oryginalny wokalista grupy Dan McCafferty ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę ze względu na stan zdrowia. W lutym 2014 roku grupa podała, że jego następcą został szkocki wokalista Linton Osborne. Wybór został zaakceptowany i poparty także przez McCafferty'ego. W lutym 2015 Osborne został zastąpiony przez Carla Sentance'a. Nazareth wciąż gra koncerty, nagrywa płyty i wciąż nie brakuje chętnych, by zobaczyć jak się kiedyś grało rocka. O tym, że pomimo upływu lat wciąż są w dobrej formie, możecie się Państwo przekonać sami - zapraszamy!

Bilety w cenie: 100, 130, 150, 200 złotych do nabycia w sekretariacie Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury, ul. Kolejowa 29.

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od godziny 16:00 do 19:00.

Spotkanie autorskie z Edwardem Dębickim

EDWARD DĘBICKI – obchodzi 60 –lecie pracy artystycznej i twórczej. To przede wszystkim muzyk – wirtuoz akordeonu, kompozytor (200 piosenek, w tym nagrodzona GRAND PRIX na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1995 r. piosenka „Idź w swoją Stronę” w wykonaniu Edyty Geppert),  piosenki dla Anny German, to kilkanaście widowisk muzycznych oraz muzyka filmowa. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej w Gorzowie Wlkp., Dyrektor, inicjator  i pomysłodawca Międzynarodowych  Spotkań Zespołów Cygańskich ROMANE DYVESA – już XXVI lat. „60-lecie obchodzi również założony przez E. Dębickiego w 1955r. CYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY „TERNO”. Jedyny profesjonalny cygański zespół w Polce i jeden z najlepszych w Europie, uprawiający autentyczny folklor cygański. Wykształcił około 500 artystów cygańskich, wielu z nich występuje obecnie na scenach artystycznych świata. Za swój dorobek artystyczny i twórczy otrzymał wiele nagród i wyróżnień, Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal „ Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Honorowe Obywatelstwo Miasta Gorzowa Wlkp., Honorowy Obywatel Województwa Lubuskiego, został wybrany Lubuszaninem XX wieku. Za rozwój i ochronę kultury cygańskiej w świecie  od Prezydenta International Fest Roma  otrzymał pierwszego Cygańskiego Oskara. Dwa lata temu Edward Dębicki z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, otrzymał najwyższe odznaczenie dla ludzi kultury i sztuki w Polsce , ZŁOTY MEDAL "Zasłużony dla Kultury Polskiej - GLORIA ARTIS". W 2016 roku Instytut Pamięci Narodowej nadał E. Dębickiemu honorowy tytuł "Świadek Historii"                               

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
20
23
24
25
26
27
28
29
30

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

 

Nasze sekcje:

BIP