szybka pozyczka

Klub Filmowy

Informujemy, że Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, przy współpracy z Oddziałem Miejskim PTTK „Rokita” tworzą Klub Filmowy.

Będą w nim wyświetlane dobre i ciekawe filmy, które mają widzowi nie tylko uprzyjemnić czas spędzony w kinie ale również pobudzić do refleksji, zaciekawić tematem lub zainteresować wizualnie. Będziemy chcieli aby w każdym cyklu filmów pojawił się jeden film dokumentalny.

Organizator zapewnia bezpłatny transport z osiedla Fabrycznego przy ul. Zwycięstwa 5 o godz. 18:30 i z osiedla Warzyń przystanek przy Przedszkolu o godz. 18:40.

Cena karnetu upoważniającego do obejrzenia 4 filmów  to 24 zł

Dla osób które nie posiadają karnetu – jednorazowy bilet to 10 zł

Karnety do nabycia w Kasie DOK w Brzegu Dolnym. Kasa DOK czynna jest godzinę przed seansem.

Projekcje będą odbywały się raz w miesiącu, w czwartek o godz 19:00

Pół godziny przed seansem czynna będzie kawiarnia.

Terminarz filmów:

23 marca 2017  -  „Egzamin”

 

 „Egzamin” to nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes najnowszy film Cristian Mungiu. Przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami. Świetny, trzymający w napięciu dramat obyczajowy.

 

6 kwietnia 2017  -  „Piknik z niedźwiedziami”

To lekki, pełen humoru film przygodowy z Robertem Redfordem i Nickiem Noltem,  a w tle najpiękniejsze krajobrazy Ameryki – Szlak Apallachów. Scenariusz filmu oparty jest na książce podróżnika i pisarza Billa Brysona.

 

18 maja 2017  -  „Julieta”

"Julieta”  Pedro Almodóvara  to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro.

 

13 czerwca 2017 (wyjątkowo wtorek)  -  „Sól ziemi”

Biograficzny film dokumentalny o twórczości i życiu jednego z najlepszych światowych fotografików  Sebastiao Salgado. Cezar za najlepszy film dokumentalny w 2015 roku.

 

 

Oficjalny folder

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

BIP