Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zaprasza na
TRZECI PRZYSTANEK FAMILIJNY NAD ODRĄ NA SZLAKU KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH

14 września 2014 r.
dziedziniec DOK

godz. 14.00 Projekcja filmu opartego na faktach autentycznych znanej artystki romskiej pt.r1;PAPUSZAr1;
godz.15.00 Pokazy akrobacji rowerowych oraz zakończenie Rajdu Rowerowego r Towarzystwa Na Koler1;
godz.15.30 Koncert zespołu CHERRY TREE BAND
godz.16.10 rCygańskie showr1; r11; Powiatowy Przegląd Dziecięcych Zespołów Przedszkolnych
godz.17.10 Występ dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki
Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury
godz.18.00 Autorskie spotkanie z największym twórcą cygańskim, wirtuozem akordeonu ,
kompozytorem, pisarzem, autorytetem w kulturze cygańskiej Edwardem Dębickim
godz.18.15 Występ dziecięco-młodzieżowego zespołu tanecznego Rytmy Planety
godz.19.30 Koncert zespołu cygańskiego
godz.20.30 Koncert gwiazdy wieczoru Cygański Teatr Muzyczny -Terno

Ponadto imprezie towarzyszyć będą:
-autentyczne wozy cygańskie,
-namioty uszyte według cygańskich tradycji
-wystawa strojów i ręcznie malowanych chust cygańskich,
- 2 cygańskie wróżki, które podczas trwania taboru wróżą chętnym dorosłym osobom bez pobierania opłat,
-warsztaty tańca cygańskiego dla zainteresowanych osób,
-czytanie cygańskich bajek,
-przyrządzanie cygańskich potraw i częstowanie gości,
-gawędziarz opwiadający o tradycji i obyczajach cygańskich, zagadki i konkursy z nagrodami,
- robienie pamiątkowych zdjęć,
-stoiska z wydawnictwami literackimi, muzycznymi,
-stoisko Koła Gospodyń Wiejskich Jodłóweczki,
-wystawa sprzętu ratownictwa wodnego i medycznego,
- i inne atrakcje



Zapraszamy na pierwszy w naszej gminie
FESTYN PSZCZELARSKI W GODZIĘCINIE POD PATRONATEM BURMISTRZA BRZEGU DOLNEGO

13 września 2014r. godz. 16:00
Godzięcin


W PROGRAMIE:

- WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
- POKAZY RYCERSKIE I ZAPŚNICZE
- KONKURSY I ZABAWY
- ANIMACJA DLA DZIECI PROWDZONA PRZEZ AKTORA ORAZ ANIMATORÓW Z LGD
- DEGUSTACJE WYROBÓW PSZCZELARSKICH
- ZABAWA TANECZNA PRZY MUZYCE ZESPOŁU FAMILIA Z ŁODZI

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami na:
1. Najlepsze ciasto z miodem;
2. Najsmaczniejszą potrawę z miodem;
3. Najładniejszy wyrób rękodzielniczy o tematyce pszczelarskiej.

Potrawy oraz wyroby konkursowe należy dostarczyć do namiotu organizatorów, najpóźniej do godz. 17:00

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: 661 438 041 oraz 697 863 067



Galeria Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza na
wernisaż Malarstwa Wojciecha Cyruliczka

27 września 2014r
godz. 17:00
Filia DOK
ul. Zwycięstwa 1


wystawę można oglądać do 11.10.2014r
Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 - 18:00




Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zaprasza na DYSKOTEKĘ z okazji pożegnania wakacji 2014

29 sierpnia 2014r.
START GODZ. 20:00
TEREN ZA KHS ROKITA
gra DJ Abram




Burmistrz Brzegu Dolnego, Przewodniczący Rady Miejskiej, Sołtys i Rada Sołecka wsi Bukowice oraz Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zapraszają na: DOŻYNKI 2014


7 września 2014r.
Bukowice



PROGRAM DOŻYNEK:

godz.13.00 Uroczysta Msza Święta Dożynkowa, której przewodniczy Ks. dziekan Józef Marek Lubczyński
(boisko Bukowice).
godz.14.00 Wręczenie Gospodarzom Gminy Chleba i Wieńców Dożynkowych z tegorocznych zbiorów.
Dożynkowych z tegorocznych zbiorów
godz.14.15 Występ chóru Radość
godz.14.45 Koncert włoskiego wokalisty Marco Bocchino
godz.16.00 Biesiada z Gwiazdami Śląskiej Telewizji
godz.17.00 Zapomniane Przeboje
godz.18.00 Koncert Siostry Chwolki
godz. 19:00-24.00 Zabawa taneczna



1 sierpnia (piątek) godz. 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
1 sierpnia (piątek) godz. 12:00 - 13:30 - "Śladami Koziołka Matołka" - wędrujemy "Palcem po mapie" - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży
4 sierpnia (poniedziałek) godz. 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
4 sierpnia (poniedziałek) godz. 10:00 - 14:00 - Turniej tenisa ziemnego - Stadion Miejski
4 sierpnia (poniedziałek) godz. 12 :00 - 13:30 - "Robótki gipsowe" - zajęcia plastyczne - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży
4 sierpnia (poniedziałek) godz. 10:00 - "Bajkowe spotkanie - zabawy i czytanie" przy DOK-u
5 sierpnia (wtorek) godz. 11:00 - 13:00 - Wyścig kajakowy - slalom na czas - Kąpielisko Wały
5 sierpnia (wtorek) godz. 12:00 - 13:30 - "Wakacyjna biżuteria" - tworzenie ozdób z różnych materiałów - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży
5 sierpnia (wtorek) godz. 10:00 - Wakacyjne poranki "Czarnoksiężnik z Oz, Powrót Dorotki" Kino "Odra"
6 sierpnia (środa) godz. 10:00 - Zabawy w kalambury w DOK
7 sierpnia (czwartek) godz. 10:00 - 14:00 - Turniej piłki nożnej (gimnazjum) ORLIK ul. Wyścigowa 1
7 sierpnia (czwartek) godz. 12:00 - 13:30 - "Wakacje z Muminkami" - konkurs plastyczny Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży
7 sierpnia (czwartek) godz. 10:00 - Wakacyjne poranki "Czarnoksiężnik z Oz, Powrót Dorotki" Kino "Odra"
8 sierpnia (piątek) godz. 12:00 - 13:30 - "Rytmiczne party" - zabawy z muzyką - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży
8 sierpnia (piątek) godz. 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
11 sierpnia (poniedziałek) 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
11 sierpnia (poniedziałek) godz. 12:00 - 14:00 - Turniej piłki plażowej - Kąpielisko Wały
13 sierpnia (środa) - turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych - ORLIK ul. Wilcza 8
16 sierpnia (sobota) godz. 20:30 - "SAGA" - spektakl plenerowy w Rynku

18 sierpnia (poniedziałek) godz. 11:00 - zajęcia wokalne w DOK
18 sierpnia (poniedziałek) - godz. 11:00 - 14:00 - Turniej piłki siatkowej - ORLIK ul. Wyścigowa 1
18 sierpnia (poniedziałek) GODZ. 18:00 - Spektakl "Le Filo Fable" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w ramach projektu Teatra Polska w DOK
19 sierpnia (wtorek) godz. 11:00 - 14:00 - Turniej szachowy - ORLIK ul. Wilcza 8
19 sierpnia (wtorek) godz. 10:00 - Wakacyjne poranki "Rodzinka nie z tej ziemi" Kino "Odra"
21 sierpnia (czwartek) godz. 11:00 - 14:00 - Turniej piłki siatkowej zespołów 2 - osobowych ORLIK ul. Wyścigowa 1
21 sierpnia (czwartek) godz. 10:00 - Wakacyjne poranki "Rodzinka nie z tej ziemi" Kino "Odra"
22 sierpnia (piątek) GODZ. 11:00 - Ruphert & Rico - "Moja kolorowa wakacyjna ulica" - teren przy fontannie os. Fabrycznym
22 sierpnia (piątek) godz. 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
25 sierpnia (poniedziałek) godz. 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
25 sierpnia (poniedziałek) godz. 11:00 - 14:00 - Turniej piłki nożnej zespołów 3 - osobowych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych ORLIK ul. Wyścigowa 1
27 sierpnia (środa) godz. 11:00 - 14:00 - Zawody "wędkarskie" - wyławianie przedmiotów Kąpielisko Wały
27 sierpnia (środa) - Wycieczka do Marcinowa z DOK (koszt 10 zł)
29 sierpnia (piątek) godz. 11:00 - Zajęcia wokalne w DOK
29 sierpnia (piątek) - Zakończenie "wakacji na sportowo" ORLIK ul. Wilcza 8
29 sierpnia (piątek) godz. 20:00 - Dyskoteka pod chmurką - teren za KHS Rokita




Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w sekcjach i kołach zainteresowań 2014/2015


Sekcja Wokalno-Instrumentalna
instruktorzy Michał Wróblewski i Adam Wróblewski,
zajęcia dla młodzieży, informacji udziela DOK

Zespół taneczny "Rytmy Planety"
choreograf Irina Karpienko
zajęcia dla dzieci i młodzieży, poniedziałek - piątek od godz. 16:00
Filia DOK ul. Zwycięstwa 1

Sekcja Wokalna
Instruktor Małgorzata Aleksander-Tęcza
zajęcia dla dzieci i młodzieży,poniedziałki i czwartki godz. 16:15
Filia DOK ul. Kolejowa 27B(Gołębnik)

Warsztaty Filmu Animowanego
Instruktor Karolina Stańczak
zajęcia dla dzieci i młodzieży, informacji udziela DOK

Zajęcia Plastyczne
Instruktor Renata Karpiak
zajęcia dla dzieci i młodzieży,
wtorek godz. 16:00(klasy 0-3)
piątek godz. 16:00(młodzież i dorośli)

Warsztaty Teatralne
Instruktor Jarosław Paczkowski
zajęcia dla młodzieży, spotkanie organizacyjne
środa 3 września godz 17:00 DOK ul. Kolejowa 29

Chór "RADOŚĆ"
Dyrygent Kalina Piasecka
zajęcia dla dorosłych, poniedziałki godz.10:00
Filia DOK ul. Kolejowa 27B( Gołębnik )

Chór "OREMUS"

Dyrygent Małgorzata Aleksander-Tęcza
zajęcia dla dorosłych, poniedziałki i piątki godz.19:00
Kościół p.w. Chrystusa Króla, sala katechetyczna


Sekcja Muzyczna nauka gry na gitarze,akordeonie
Instruktor Staniaław Korszlak
zajęcia dla dzieci i młodzieży, poniedziałki, środy i piątki godz. 14:00-18:00
Filia DOK ul. Zwycięstwa1 tel: 507 584 227

Sekcja Muzyczna nauka gry na pianinie
Instruktor Małgorzata Wrzesińska
zajęcia dla dzieci i młodzieży, od poniedziałku do czwartku godz. 14:00-18:00
Filia DOK ul. Zwycięstwa1 tel: 662 252 188





Dolnobrzeski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych na WARSZTATY RĘKODZIEŁA

spotkanie organizacyjne:
4 września 2014r.
godz. 16:00
Filia DOK ul. Kolejowa 27B (gołębnik)

zajęcia prowadzi Jolanta Choińska



WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Na zajęciach uczestnicy będą mogli poznać różne formy
teatru - przedstawienie form lalkowych: pacynki, kukły, marionetki.
Oprócz tego uczestnicy dowiedzą się również na czym polega praca sceniczna aktora, jak wyglądają życie i zwyczaje teatralne.




Dzieci poznają nowe metody wyrażania własnych uczuć i emocji, doświadczają możliwości kreacji, wspólnej zabawy i przygody ale i świadomej rezygnacji z rywalizacji. Przede wszystkim gry i zabawy ruchowe, rozluźniające, muzyczne i integrujące (grupowe i
indywidualne) a także bardzo ważne ćwiczenia i praca nad pamięcią. Warsztaty poświęcone będą pracy z piosenką, nauką tekstu na pamięć,
interpretacji, poruszania się po scenie i tworzeniu mini-inscenizacji.


Spotkania organizacyjne:
2 września 2014 godz. 16:00
pacynkowe bajki z walizki dla każdego maluszka
dzieci w wieku 2-4lat

2 września 2014 godz. 16:30

interaktywne zajęcia teatralne podczas których poznamy bohaterów bajek i siebie - własne emocje, głos i powalczymy z nieśmiałością
dzieci w wieku 4-6lat

2 września 2014 godz. 17:10

prawdziwe teatralne zajęcia czyli improwizacje, inscenizacje i animacje
dzieci w wieku 7-10lat


Zajęcia poprowadzi PANI TEATRZYK



DOK zaprasza WSZYSTKIE PANIE bez ograniczeń wiekowych na zajęcia ZUMBY, które są połączeniem tańca i aerobiku.
Zajęcia odbywają się w każdą środę i piątek od godz. 18:30
w Filii DOK, ul. Kolejowa 29 (gołębnik)
koszt jednego spotkania - 12zł.
zapisy pod nr tel - 724 369 466


Działający przy Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury Klub 50 plus zaprasza na KURSY JĘZYKOWE

JĘZYK ANGIELSKI
Zapisy oraz wszelkie informacje Marta Wabińska 600 136 441

JĘZYK NIEMIECKI
Zapisy oraz wszelkie informacje Edyta Ziarniak-Wróbel 608 617 452

Zajęcia odbywać się będą od października w Auli Liceum Ogólnokształcącego, ul. Wilcza 10

Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 20zł miesięcznie


Losowe zdjęcia

Projekt i wykonanie: Krzysztof Plichta
Powered by PHP-Fusion