szybka pozyczka

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci już po raz drugi gościć będzie w dolnobrzeskich ogrodach pałacowych. Mieszkańcy Brzegu Dolnego oraz goście, którzy zaszczycą nas swoją obecnością, wysłuchają sześciu koncertów w wykonaniu Orkiestry Festiwalowej i zaproszonych muzyków. Święto muzyki i sztuki rozpocznie się 30 lipca Koncertem Inauguracyjnym pod batutą znakomitego dyrygenta z Meksyku Jesusa Mediny, a zakończy 6 sierpnia Koncertem Finałowym pod dyrekcją dyrygenta młodego pokolenia Radosława Doronia. Muzyka skłania do refleksji. Jestem przekonany, że Festiwal BelleVoci zbliża ludzi dzięki swojej różnorodności. Inicjatywa Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury została zauważona na Dolnym Śląsku. Potwierdzeniem tego, że Brzeg Dolny stał się ważnym miejscem ma mapie regionalnych przedsięwzięć kulturalnych, jest wyróżnienie podczas ubiegłorocznej gali Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Festiwal BelleVoci znalazł się wśród trzech najlepszych inicjatyw kulturalnych. Nadrzędną ideą twórców festiwalu jest stworzenie kreatywnej przestrzeni, gdzie muzyka znaczy coś więcej niż dźwięki. To dzięki Festiwalowi BelleVoci jesteśmy współtwórcami ważnego dla miasta wydarzenia. Tutaj, w ogrodach pałacowych Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury, mamy wyjątkową okazję do rozmowy, spotkania i przeżywania sztuki. W tym miejscu zaprezentują się oryginalni twórcy, których warto promować. Dla Brzegu Dolnego jest to ogromne wyróżnienie. Szanowni Państwo! Cieszę się, że wysłuchamy po raz kolejny muzyki w wykonaniu artystów dużego formatu, którzy na co dzień występują na scenach polskich i zagranicznych. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Ogrody pałacowe nad Odrą w Brzegu Dolnym są doskonałym miejscem koncertowym, a wernisaż wystawy Polskich Artystów Plastyków „Bella Pittura – Piękne Malarstwo”, który będzie towarzyszył temu wydarzeniu, jest wymownym komentarzem do muzyki. Zapraszam do spędzenia wakacyjnych letnich dni i wspólnego przeżywania sztuki razem z nami. Do zobaczenia w ogrodach pałacowych nad Odrą w Brzegu Dolnym!

 

Szanowni Państwo!

Minął rok i oto przed nami kolejny Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci, którego koncerty odbędą się w urokliwej scenerii ogrodów pałacowych w Brzegu Dolnym.

Z ogromną satysfakcją pragnę powitać naszych melomanów na proponowanych koncertach, żywiąc nadzieję, że artyści, którzy przybędą do naszego miasta z różnych krajów Europy i świata, zaspokoją ich oczekiwania, zarówno w sferze doboru programu, jak i wysokiego poziomu wykonawstwa.

Jestem przekonana, że dolnobrzeski festiwal będzie nie tylko wizytówką naszego pięknego miasta nad Odrą, ale stanie się wzorem kulturalnego rozwoju społeczeństwa regionu, Polski i Europy. Festiwal przez swoje oddziaływanie zjednuje sobie nowych słuchaczy i bywalców sal koncertowych.

Odczytując sens porzekadła, że muzyka łagodzi obyczaje, warto wierzyć, że przez rozwijanie wrażliwości na muzykę, pogłębianie jej rozumienia i słuchanie, ludzie lepiej będą rozwiązywali codzienne problemy i  będą zdolni lepiej pomagać innym.

A zatem wszystkim naszym melomanom życzę wspaniałych przeżyć i artystycznych wzruszeń, muzykom sukcesów, a nam wszystkim coraz lepszego świata.

 

Danuta Chłód

Dyrektor Generalna Festiwalu

 

 

Szanowni Państwo!

Drodzy Melomani!

Życie toczy się swym rytmem i z każdym rokiem posuwa się dalej i dalej. Chociaż odpoczynek po pracy prawdziwie jest miły, to jednak wracamy do niej z ochotą, by:

„szukać bez przerwy, bez przerwy budować,

nie spocząć przy drodze, lecz drogi prostować”.

Realizując to przesłanie otwieramy drugą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci w Brzegu Dolnym, chcąc dostarczyć Państwu nowych głębokich przeżyć artystycznych. Do szerokiego grona słuchaczy, którzy zechcą być odbiorcami proponowanych koncertów, kierujemy bogatą i urozmaiconą ofertę muzyczną, na którą złożą się występy artystów z wielu krajów świata, a wśród nich z Włoch, Niemiec, Meksyku i Irlandii Płn. Nie zabraknie również naszych polskich artystów. Zaprezentujemy Państwu szeroki repertuar zarówno muzyki wokalnej jak i instrumentalnej, różnych epok, stylów i gatunków muzycznych, a w tym czasie piękne dolnobrzeskie ogrody pałacowe staną się wielką plenerową salą koncertową.

Tu wszystkich melomanów niewidzialnymi więzami połączy muzyka, o której nasz wielki poeta Zygmunt Krasiński powiedział, że jest „najwyższą mową ludzkości”.

Niechże ta mowa duszy przyniesie Państwu spokój i ukojenie po codziennych trudach, a wyobraźnia poniesie tam…tam, gdzie graniczą Stwórca i Natura.

 

Z pełnym uszanowania ukłonem pozdrawia

p.t. Melomanów

 

Bartosz Żurakowski

Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

 

BIP