szybka pozyczka

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci

Po raz trzeci w Brzegu Dolnym obchodzić będziemy święto muzyki poważnej. Rozpoczyna się III Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci. Przygotowaliśmy dla Państwa sześć koncertów wykonaniu świetnych artystów. Bardzo się cieszę, że ogrody pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny będą miejscem prawdziwej muzycznej uczty. Podczas koncertów tegorocznej edycji Festiwalu BelleVoci usłyszą Państwo muzykę z najwyższych szczytów kompozytorskich z różnych okresów historycznych. Wieczór pierwszy 29 lipca będzie należał do Orkiestry Kameralnej Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Bartosza Żurakowskiego.

1 sierpnia w 74. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego wyjątkowym koncertem, oddamy hołd bohaterom i uczcimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tym dniu usłyszymy dzieła Feliksa Nowowiejskiego, Władysława Każyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, a także Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego. Festiwal zakończy się 5 sierpnia koncertem rozrywkowych, pełnym muzycznej pasji i zabawy. Artyści zagrają największe przeboje Franka Sinatry, Louis'a Armstronga oraz muzykę filmową.

Drodzy Mieszkańcy! Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia wszystkich bez wyjątku koncertów. Spotkajmy się podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci w ogrodach pałacowych Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury.

                                                                                              Stanisław Jastrzębski
                                                                                            Burmistrz Brzegu Dolnego

 


 Szanowni Państwo!

To prawdziwa radość móc przekazać na Państwa ręce folder kolejnej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „BelleVoci”, naszego święta muzycznego, które już po raz trzeci odbędzie się w Brzegu Dolnym. Ponownie na scenie plenerowej w ogrodach pałacowych rozbrzmiewać będzie muzyka mistrzów w interpretacji artystów, którzy w tym roku przyjęli nasze zaproszenie z krajów bliskich i dalekich jak Grecja, Węgry, Macedonia, Ukraina, a także Kanada i Meksyk. 

Drodzy Melomani!

Nasze święto muzyki na stałe wpisało się na listę wydarzeń ważnych dla naszej społeczności lokalnej. Także znajduje się na muzycznej mapie Polski, będąc kierunkowskazem dla gości informując, że tu w Brzegu Dolnym jest i brzmi wielka muzyka, którą warto wysłuchać i warto ją przeżyć. Naszą misją jest niezmiennie uwrażliwianie odbiorców na szlachetne przeżycia, dobro wspólne i szacunek dla dorobku poprzednich pokoleń, docieranie do młodych słuchaczy by przekazywać im wartości wyższe poprzez uczestnictwo w koncertach, wsłuchując się w dzieła ambitne mistrzów poprzednich epok. 

                                                                                                                               Serdecznie zapraszam. 

                                                                                                                          Danuta Chłód
                                                                                                               Dyrektor Generalna Festiwalu  

 


Szanowni Państwo!
Drodzy Melomani!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy Państwa, że w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia 2018 r. trwać będzie w naszym mieście Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci.

To już trzecia edycja tego wydarzenia muzycznego, które na trwałe zapisuje się w historii Brzegu Dolnego, ale również odbija się echem  w Polsce i daleko poza jej granicami. Gościć będziemy artystów z Węgier, Macedonii, Grecji, Ukrainy, a także z dalekiego Meksyku i równie odległej Kanady. W programie artystycznym Festiwalu dominować będzie muzyka polska, wyrastająca z najgłębszych pokładów rodzimego folkloru i zaświadczająca wobec świata, że Polska na przestrzeni swoich dziejów miała własną twórczość i kulturę muzyczną, poziomem dorównująca zachodniej. W ten sposób pragniemy uczcić, doniosłą dla współczesnych, setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości i podkreślić wagę kultury w umacnianiu ducha narodowego. Z patriotyczną siłą przemówią do Państwa pieśni Feliksa Nowowiejskiego, nasycone tęskną zadumą i siłą rycerskiego ducha. Nastrój pogłębią pieśni Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza oraz Ignacego Jana Paderewskiego.Mamy nadzieję, że pokochają je Państwo równie żarliwie jak Włosi swoje pieśni neapolitańskie!

Szanowni Państwo! Trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci zawiera w sobie symbolikę liczby, która oznacza doskonałość. Zachowując pełną pokorę wobec sztuki żywimy nadzieję, że zarówno organizatorzy jak grono prawdziwie profesjonalnych artystów nadadzą wydarzeniu wysoką rangę, a Państwu dostarczą głębokich przeżyć estetycznych pogłębionych patriotyczną refleksją.

Serdecznie zapraszamy na koncerty festiwalowe do ogrodów pałacowych w Brzegu Dolnym nad Odrą.

                                                                                                                             Z wyrazami głębokiego szacunku
                                                                                                                                        Bartosz Żurakowski
                                                                                                                                Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia: